Zaniemyśl – atrakcje Wielkopolski

Standard

Jeśli jesteś pasjonatem historycznych miejsc i poszukujesz jednocześnie możliwości na pełnowartościowy wypoczynek, zapraszamy do Zaniemyśla. Miejscowość o bogatej kulturze, pełna regionalnych opowieści i historii zapisanej na kartach narodu polskiego. Na początku zarezerwuj nocleg. Z tym nie będzie problemu, gdyż baza noclegowa Zaniemyśla to dobrze zorganizowane kwatery, których gospodarze dbają o najmniejsze szczegóły podczas pobytu. Zaniemyskie noclegi to przede wszystkim komfort i wygoda, które spełnią swoje przeznaczenie po pełnym atrakcji dniu.

Przede wszystkim należy zapoznać się z historią tego miejsca. Jego mieszkańcy na przestrzeni lat walczyli o niepodległość i godność swojego narodu. Wielu z nich brało udział w powstaniu wielkopolskim. Podczas II wojny światowej wielu obywateli straciło życie w walce z niemieckim okupantem. W 1934 roku Zaniemyśl stracił prawa miejskie, jednak specyficzna architektura przypomina o tym, że kiedyś był miastem. Są to m.in. planty znajdujące się w centrum. Swój początek mają przy Poniku Powstańców Wielkopolskich upamiętniającym walkę obywateli podczas przedsięwzięcia. Znajdują się tu zabytkowe kościoły. Między innymi neogotycki kościół św. Wawrzyńca i zbudowany pod koniec dziewiętnastego wieku kościół pw. Niepokalanego Serca NMP.Podczas okupacji swoje miejsce znalazł też zakon sióstr służebniczek Maryi. Opiekowały się one dziećmi, a dziś w tym miejscu funkcjonuje dom dla emerytowanych sióstr.

Ważną rolę w życiu miejscowości odegrał podróżnik Edward Raczyński. Żyjąc na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku wybudował tu swój dom. Słynął z urządzania w nim licznych przyjęć, które uświetniane były pokazami sztucznych ogni a także „Morskimi Bitwami” na jeziorze nazwanym od jego nazwiska jeziorem Raczyńskiego. Na środku jeziora jest „Wyspa Edwarda”. Dziś znajduje się tu ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy będący świetnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Dopłynąć do niego można promem. Okoliczni mieszkańcy podtrzymując lokalne tradycje, nadal w sezonie letnim urządzają tu co roku słynne „Bitwy Morskie”, które dostarczają turystom wiele dobrej zabawy i niezapomnianych momentów.

Zaniemyśl to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną, a także na samotną kontemplację historycznych wydarzeń jakie miały tu miejsce wiele lat temu. Niesamowity klimat sprawia, że miejscowość jest dobrze znana przez turystów i chętnie odwiedzana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>