Wodne szaleństwo we Władysławowie

Standard

Kochasz sporty wodne? Jesteś miłośnikiem windsurfingu i kitesurfingu ? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z wodnym szaleństwem? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z powyższych pytań, przyjedź do Władysławowa. Jego położenie geograficzne i odpowiednie wiatry stwarzają wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych.
Władysławowo jest miastem położonym u mierzei Helskiej, nad Zatoką Pucką. To właśnie niezmieniający kierunku wiatr i płytkie, słabo zasolone wody zatoki stwarzają dogodne warunki dla wszelkiego rodzaju sportów wodnych. We Władysławowie jest wiele wypożyczalni sprzętu do windsurfingu. W okolicach spotkamy też kilka szkół tego rodzaju sportu. Najpopularniejsze z nich to FUN-WIND oraz BOARD SCHOOL.
Pierwsza z nich znajduje się na terenie campingu KAPER na Półwyspie Helskim. Znajdziemy w niej ofertę kursów grupowych i indywidualnych. Możemy także wypożyczyć sprzęt do windsurfingu, zajrzeć do sklepu sportowego, skorzystać z serwisu naprawczego. Jeśli przywozimy ze sobą własny sprzęt możemy go zostawić w specjalnej przechowalni.
Druga szkoła, BOARD SCHOOL, mieści się na terenie campingu MAŁE MORZE. Oferuje ona obozy i wczasy dla różnych grup wiekowych. Możemy skorzystać z całościowych kursów lub pojedynczych lekcji. Nauka jest prowadzona w trybie grupowym lub indywidualnym.
Oprócz fanatyków windsurfingu, Władysławowo przyciąga także wielu żeglarzy. W mieście są prowadzone szkolenia w tej dziedzinie. Dzięki nim możemy uzyskać specjalne patenty żeglarskie. Dodatkowym plusem jest to, że nie musimy wypożyczać sprzętu.
Jeśli lubimy wędkować we Władysławowie nie będziemy się nudzić. Możemy wypożyczyć kuter rybacki. Jeśli zrobimy to większą grupą, nie poniesiemy wielkich kosztów. Będziemy mogli cieszyć się spokojem, ciszą na morzu. W całości oddamy się wędkowaniu.
Jeśli szukamy adrenaliny i przygód możemy skorzystać z oferty nurkowania. Poznamy podwodny świat Zatoki Puckiej. Zobaczymy tutejsze ryby i rośliny wodne. W przejrzystych wodach zatoki, widoki na pewno będą niezapomniane.
Najważniejsze jest to, że jeśli zdecydujemy się na pobyt we Władysławowie w celach uprawiania sportów wodnych, nie będziemy musieli daleko szukać noclegów. Władysławowo charakteryzuje bogata baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wladyslawowo,0.html). Są tu pensjonaty, prywatne kwatery a nawet ekskluzywne hotele z ofertą Spa. Dzięki takiej bazie noclegowej nie będziemy musieli ruszać się z miasta, żeby cieszyć się sportami wodnymi. Zatem przybywajmy nad Zatokę Pucką i oddajmy się wodnemu szaleństwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>