Wędkowanie w Mrzeżynie

Standard

W sezonie nad Bałtykiem pojawiają się rzesze turystów, którzy przyjeżdżają tu, aby wypoczywać w pięknym otoczeniu na łonie natury, korzystając z rozległych i piaszczystych plaż, oraz wdychając czyste i świeże powietrze wysycone solą morską i jodem. Chętni mogą tu również uprawiać sporty wodne, oraz wędrować po szlakach turystycznych wzdłuż wybrzeża. Jednym z miejsc, w których warto spędzić wakacje, jest z pewnością osada Mrzeżyno, w której na gości czeka plaża, port, oraz przytulne punkty noclegowe.

W tych okolicach panują znakomite warunki dla wędkarzy, którzy mogą uprawiać swoje hobby na rozmaitych łowiskach. Najbardziej ambitni spróbują się zapewne załapać na jeden z kutrów rybackich i zarzucić wędkę w głębi morza, lub pomóc zawodowcom w połowach sieciowych. Jeśli to się nie powiedzie, zawsze można kupić sobie na pocieszenie świeżą rybkę prosto z kutra i osobiście ją przyrządzić. Niektórzy łapią również ryby z brzegu, korzystając z pomostów lub falochronów. W ujściu Rewy, gdzie słodka woda miesza się z morską, panują znakomite warunki dla wielu gatunków ryb. Można tu znaleźć różne łowiska o odmiennym zasoleniu. Amatorzy wędkowania regularnie zacinają tutaj szczupaki, pstrągi czy płotki, a sezonowo pojawiają się tu również łososie oraz trocie wędrowne. Niektórzy łowią z brzegów rzeki, a inni wypływają nieco dalej na wypożyczonych łódkach.

Ci, którzy woleliby spróbować wędkowania nad jeziorem, powinni wybrać się nad pobliski akwen Resko, leżący parę kilometrów od Mrzeżyna. W spokojnych wodach tego zbiornika można trafić na inne typy łowisk oraz odmienne gatunki ryb, których występuje tu o wiele więcej niż w rzece, z uwagi na stabilne parametry wody. Również i tutaj można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodniackiego, aby wypłynąć łodzią w upatrzony zakątek jeziora i stamtąd zarzucić wędkę w szuwary. Wielu wędkarzy wybiera się tu na parę dni na noclegi, Mrzeżyno zapewnia im bowiem znakomite warunki do uprawiania ulubionego hobby. Nie sposób przecenić dostępności przeróżnych łowisk, poczynając od morskich, przez rzeczne z różnym stężeniem soli, aż do zupełnie słodkowodnych stanowisk na pobliskim jeziorze Resko. Warto więc wykupić sobie pozwolenie i przyjechać nad Rewę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>