Rafting oraz spływ kajakowy w Szczawnicy

Standard

Szczawnica od dawna lat jeden z najczęściej obieranych przez polskich turystów kierunków wakacyjnego urlopu. To malownicze miasteczko położone w województwie małopolskim kusi nie tylko swym magicznym mikroklimatem, ale i niezwykłymi, jedynymi w swoim rodzaju miejscami.  Miasto to posiada także rozbudowaną bazę noclegową (Szczawnica -noclegi,kwatery,hotele). Wśród ofert funkcjonujących tu są domki, wille, pensjonaty czy pokoje gościnne. Bez dwóch zdań każdy znajdzie tu coś, co odpowiada nie tylko jego estetyce, ale nie będzie także zbyt obciążać jego portfela.

Wybierając się w okolicę Szczawnicy bezsprzecznie spróbować należy popularnego w tym rejonie raftingu! Ta niezwykła atrakcja polega ja spłynięciu pontonem po Dunajcu. Jakich doznaje się tu niesamowitych wrażeń mogą opowiedzieć tylko śmiałkowie, którzy już brali w tym udział, a którzy z pewnością spróbują swoich sił ponownie. Atrakcja ta stała się w ostatnim czasie istnym szlagierem, aż do tego stopnia, iż na terenie Szczawnicy powstało już kilka przedsiębiorstw, które zajmują się jej organizacją. Podawane przez nich ceny zawierają już zazwyczaj nie tylko ponton, ale i odpowiednio do tego wyszkoloną osobę, która zajmować się będzie nie tylko sterowaniem, ale będzie także odpowiedzialna za bezpieczeństwo. Atrakcja jest także poprzedzona odpowiednim szkoleniem, które ma zapewnić jak największe bezpieczeństwo, dla korzystających z tejże oferty.

Druga z propozycji, którą na pewno warto rozważyć także związana jest z Dunajcem. Chodzi tu mianowicie o spływ kajakowy. Miłośnicy tego rodzaju sportów z pewnością zachwyceni będą niesamowitymi widokami, jakie czekają na nich podczas spływu. Każdy kto już miał do czynienia z tego typu atrakcją jest świadom tego, jaka jest to dawka adrenaliny, a także jak wiele uśmiechu i zadowolenia może przynieść. Co warte podkreślenia całość trasy ma 13 kilometrów, na co szacunkowo powinniśmy przeznaczyć ok. 2 godzin. Obie powyższe rozrywki są wskazane dla całej rodziny. Jest to idealna okazja by w końcu zrobić coś razem, a dodatkowo poczuć dreszczyk emocji, a także dostarczyć sobie wakacyjnych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>