Parki w Łebie

Standard

Jeśli jesteś osobą, która nawet na urlopie musi być w centrum wydarzeń w gwarnym miejscu, wśród wielu atrakcji i zdobyczy cywilizacji, z pewnością urlop w Łebie przypadnie Ci do gustu (info: Łeba noclegi – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,leba,0.html). Łeba to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Na odwiedzających je gości, czeka tu nie tylko morze i plaża, ale muzea, kino, parki rozrywki, hala sportowa, korty tenisowe, stadnina koni, lodowisko/rolkowisko, szkoła windsurfingu, wypożyczalnia sprzętu wodnego (info o atrakcjach – https://pl-pl.facebook.com/LebaMiastoZywiolow/). Ponadto w miejscowości znajdują się liczne bary, restauracje, punkty gastronomiczne oraz puby. W Łebie znajdzie się również miejsce, gdzie – jeśli zmęczą nas tłoczne plaże – można spokojnie pospacerować i trochę odpocząć od gwaru miasta. Na terenie Łeby są bowiem zlokalizowane aż trzy piękne, warte odwiedzenia parki.

Park Nadmorski Łabędzi Staw – znajduje się w centrum Łeby, a jego główną alejką dojdziemy do plaży A. Dużą atrakcję parku stanowi Łabędzi Staw (inna nazwa to Staw Czarny), który został utworzony poprzez usypanie wału, zamykającego stare ujście rzeki Łeba. Miało to miejsce podczas budowy portu w roku 1886.

Park Misjonarzy Oblatów – zlokalizowany jest pomiędzy Placem Dworcowym, a ul. Powstańców Warszawy. Park ma zostać wkrótce gruntownie przebudowany – mają zostać usypane wydmy oraz powstać nowe alejki i trawniki.

Park Jana Pawła II – to teren zielony mieszczący się przy ulicy Łąkowej, w pobliżu kościoła pod wezwaniem świętego Jakuba. Jest to stosunkowo młody park, gdyż powstał on w roku 1999 z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W parku postawiona jest figura autorstwa prof. Marian Kołodzieja, pochodząca z sopockiego ołtarza papieskiego. Ponadto w parku znajduje się plac zabaw, a także niewielki kompleks sportowy, dzięki czemu również i najmłodsi goście chętnie go odwiedzają.

One thought on “Parki w Łebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>