Nowy Targ zimą

Standard

Nowy Targ oferuje gościom odwiedzającym miejscowość mnóstwo różnorodnych atrakcji. Co ważne, interesujących możliwości spędzania wolnego czasu nie brakuje zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i zimą, kiedy region zamienia się w przepiękną krainę białego szaleństwa. Warto zapoznać się z ofertą skierowaną do turystów spędzających swoje urlopy w zaśnieżonym Nowym Targu. Z myślą o miłośnikach aktywnego spędzania ferii zimowych miasto przygotowało cały szereg propozycji. Dzięki dążeniu do zapewnienia gościom alternatywnych rozrywek, miejscowość zyskała status śnieżnego raju. Zjeżdżają się tutaj nie tylko fani dobrze przygotowanych stoków, lecz również osoby preferujące narciarstwo biegowe oraz skitouring. Najmłodsi mogą oddać się doskonałej zabawie na specjalnie przygotowanych wzniesieniach przeznaczonych do zjazdów na sankach. Spacerowiczów zadowoli dostępność dużej liczby szlaków i ścieżek, które pozwalają na odkrycie zupełnie nowego, zimowego oblicza natury. Wspólne wyprawy dostarczą wielu niesamowitych widoków, pozwalając jednocześnie na wyciszenie się i odreagowanie stresu nagromadzonego w pracy i codziennym życiu.

Pobyt w miejscowości może stanowić świetną okazję do wypróbowania swoich sił w nowej dyscyplinie sportowej. Interesującą propozycją może być narciarstwo biegowe, ponieważ region posiada rozbudowaną infrastrukturę wspierającą ten rodzaj rozrywki. W okolicy wyznaczono kilka tras dedykowanych biegaczom. W zależności od warunków śniegowych dostępność traktów może ulegać zmianom, jednak przy odpowiedniej warstwie białego puchu narciarze mogą liczyć na ponad 20 kilometrów doskonałych tras o wyjątkowych walorach widokowych. Wśród ciekawszych opcji warto wymienić szlak czerwony, prowadzący wzdłuż granic rezerwatu Bór nad Czerwonem. Jego zaletą jest częste ratrakowanie. Taki zabieg umożliwia biegaczom sprawne poruszanie się, ułatwiając przy tym orientację w terenie. Ze szlaku roztaczają się piękne panoramy okolicy, a zimowa sceneria zachęca do delektowania się urodą tego niezwykłego zakątka.

Aby poczuć się jak w zaczarowanej bajce, wystarczy odwiedzić Nowy Targ w sezonie zimowym. Zaplanowanie pobytu jest bardzo proste, gdyż rozwinięta baza noclegowa (w internecie wystarczy wpisać noclegi Nowy Targ) oferuje sporą liczbę pokoi do wynajęcia [klik ➥meteor], a przystępne ceny stanowią dodatkową zachętę do odwiedzin. Tutaj każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>