Najciekawsze atrakcje w malowniczym Sztutowie

Standard

Sztutowo to malownicza wieś letniskowa położona w województwie pomorskim nad wybrzeżem Zatoki Gdańskiej. Tu czas wakacji mija wolniej, a podróżnicy mogą zagubić się wśród uroków i rozrywek osady. Baza noclegowa zapewnia [] przy tym komfortowe warunki i spokojny klimat, zaś pobliskie restauracje dopełniają całości świeżymi potrawami, opartymi o nadbałtycką dietę.

Ciekawostki Sztutowa:
· Plaża – niezwykle czysta i zaciszna plaża, której szerokość dochodzi do 50 metrów. Jedno wejście przez las i wypożyczalnie sprzętu sprawiają, że to doskonałe miejsce, zarówno na kąpiele słoneczne, jak i uprawianie sportów wodnych.
· Muzeum obozu koncentracyjnego Stutthof – dawny obóz funkcjonował tu przez całą II wojnę światową. Miejsce przetrzymywania 110 tysięcy europejskich więźniów, spośród których aż 65 tysięcy zostało zabitych. Dziś możemy je odwiedzać w godzinach 8:00-18:00.
· Rezerwat przyrody Kąty Rybackie [➙https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C4%85ty_Rybackie] – wyjątkowa roślinność i rzadkie gatunki zwierząt to główne powody, dla których warto odwiedzić rezerwat. Tu znajduje się największa kolonia lęgowa czapli siwych i kormoranów czarnych w całej Europie.
· Przystań – Marina Baltica znajduje się przy ulicy Gdańskiej i jest miejscem, z którego możemy wybrać się na atrakcyjny rejs, zarówno po Zalewie Wiślanym, jak i Zatoce Gdańskiej.
· Atrakcje hydrotechniczne – takie jak most zwodzony z 1934 roku czy pompy znajdujące się nieopodal. To ciekawe miejsce, które posiada też niezwykła historię. Tu triumfował Rudy 102, podczas marszu na Berlin nagrane zostały odcinki popularnego serialu.
· Kościół Św. Wojciecha – neogotycka budowla wzniesiona została w 1860 roku. Ciekawe położenie wśród zieleni dodaje mu uroku.
· Kolej wąskotorowa – zabierze nas w podróż wzdłuż wybrzeża do okolicznych miejscowości. Oprócz atrakcji, jaką jest sama przejażdżka, możemy zobaczyć krajobraz okolicy lub zwiedzić ciekawy Jantar czy Stegnę.
· Szlaki turystyczne – dobra wiadomością dla miłośników nordic walkingu czy przejażdżek rowerowych. Podobnie jak kolejka, zaprowadzą nas w malownicze miejsca całego regionu.

Sztutowo to wyjątkowo piękny kurort, który zyskuje coraz większe uznanie w oczach podróżników. Przyczyn tego jest wiele i oprócz wymienionych atrakcji podkreślić należy urodę tego miejsca. Niestety nie da się jej opisać, to trzeba zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>