Muszyna – idealne miejsce na wakacje i ferie

Standard

Chcesz przeżyć fantastyczne wakacje w pięknej, malowniczej okolicy? Zwiedzić ciekawe zabytki, zasadzić drzewko miłości, zobaczyć najstarszą w całej Polsce cerkiew, pojeździć na nartach albo popływać? Muszyna idealnie spełnia te wymagania. Tylko tutaj można wybrać się na szlak, prowadzący do najstarszej w Polsce cerkwi drewnianej, wpisanej obecnie na światową listę UNESCO. Naprawdę warto ją zobaczyć.

W Muszynie znajdują się też ogrody biblijne, największe w Polsce. Przechodząc przez nie, poznajemy wydarzenia Biblii w porządku chronologicznym. To tak jakby Biblia „w pigułce”. Przyciąga ona wierzących z całej Polski, bowiem ogród w Muszynie jest największym tego typu obiektem w całej Polsce. Największe są też ogrody sensoryczne, będące nowatorską metodą terapii. Ogrody te to nie tylko zwykłe ścieżki spacerowe. Przystosowane są one dla osób niewidomych, upośledzonych, niepełnosprawnych. Ich celem jest pobudzanie zmysłów osób jak najwyższym stopniu. Ogród jest złożony z kilku części, w jednej z nich nastawienie jest na smak, w innym na słuch czy węch. Każdy zmysł jest stymulowany osobno, w ciekawy sposób. Metoda terapii tego typu jest stosunkowo nowym pomysłem, ale coraz większą zyskuje popularność. Ogrody sensoryczne przyciągają do siebie również zakochanych, pragnących pozostawienia śladu swojej miłości. Tutaj mogą oni zasadzić swoje własne drzewko.

Muszyna to miejsce idealne dla amatorów pieszych wędrówek, ale także da miłośników sportu i rekreacji. W zimie działa tutaj kompleks narciarski z najdłuższą trasą zjazdową z oświetleniem w Polsce. W lecie natomiast czekają nas przygody w Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Przy nim działa cały kompleks basenów zarówno odkrytych, jak i krytych. Każdy miłośnik aktywnego spędzania czasu znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tym, co zasługuje na uwagę są różne warianty noclegowe w Muszynie, bowiem jest ich całe mnóstwo. Baza noclegowa obejmuje hotele, pensjonaty, domki, a to wszystko za przystępną cenę i w dogodnej lokalizacji. Muszyna jest miastem naprawdę wartym uwagi i godnym polecenia na wszelkie wyjazdy wakacyjne czy zimowe. Moc atrakcji, która tutaj na nas czeka, nie pozwoli nam się nudzić, a malownicza kraina i świetnie dostosowanie miasta do oczekiwań turysty sprawi, że zapamiętamy pobyt w Muszynie do końca naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>