Mielno – informacje ogólne i atrakcje

Standard

Mielno to jedno z najbardziej znanych polskich letnisk, położonych na wybrzeżu Bałtyku. Ta duża nadmorska wieś, położona w województwie zachodniopomorskim, zaledwie 13 kilometrów od Koszalina, od lat cieszy się statusem eleganckiego bałtyckiego kurortu. W Mielnie dobrze czują się osoby lubiące głośne rozrywki, jak i osoby, które wolą czas wolny spędzać w ciszy. Jednym warunkiem jest to aby wybrać odpowiednie miejsce na noclegi (wybór tutaj). Osoby nastawione na imprezy powinny zdecydować się na noclegi w centrum wioski, zaś te mniej imprezowe powinny wybrać pokoje na jej peryferiach.

Mielno to oczywiście piękna plaża z wyznaczonym kąpieliskiem letnim o nazwie Mielno 216. To tu w sezonie letnim, skupia się życie miejscowości i jej gości. W pobliżu plaży znajdują się liczne kawiarnie, smażalnie ryb, restauracje oraz punkty handlowe, a wzdłuż wybrzeża biegnie piękna, nowoczesna promenada spacerowa.

Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się przystań żeglarska KM Tramp, zlokalizowana przy jeziorze Jamno. KM Tramp dysponuje pomostem o długości 140 metrów, przy którym oferuje wypożyczalnię sprzętu wodnego (jachty, kajaki, rowery wodne) oraz rejsy statkiem wycieczkowym, o wdzięcznej nazwie Mila.

Jeśli pogoda nie dopisze można udać się do hali sportowej (pełnowymiarowej) lub skorzystać z oferty krytych basenów. Jeśli ktoś szuka bardziej kulturalnych rozrywek, może wybrać się na zwiedzanie zabytkowego kościoła. Świątynia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego została zbudowana w XV wieku. Wykonana jest z cegły i kamienia polnego i nawiązuje do architektury gotyku. Kościół posiada zabytkowe wyposażenie. Świątynia znajduje się przy ulicy Kościelnej 27. Ponadto w Mielnie znaleźć można ślady średniowiecznego gródku strażniczego otoczonego fosą, który jest zrewitalizowany i służy jako plener do historycznych pokazów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>