Międzygórze godzi miasto i wieś

Standard

Od czasów rewolucji przemysłowej panuje ogólna tendencja, by przenosić się do miast. Przyczyny takiego zjawiska są bardzo różne. Wielu ludzi porzuca swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania i udaje się do dużych metropolii, gdyż łatwiej jest tam znaleźć pracę. Rodziny z dziećmi w wieku szkolnym często poszukiwać będą renomowanych szkół o wysokim poziomie nauczania, a te również zazwyczaj znajdują się na terenie dużych aglomeracji. Podobnie jest z życiem towarzyskim, prowadzonym przede wszystkim przez domy kultury, kluby, dyskoteki, centra handlowe, kina… No dobrze, ale czy w takim razie znajdziemy wyłącznie same plusy mieszkania w mieście? Oczywiście, że nie. Trzeba pamiętać także o konsekwencjach takiego wyboru. Hałas generowany przez wzmożony ruch uliczny jest nie tylko nieprzyjemny i uciążliwy, ale też wysoce niebezpieczny dla zdrowia. Pomijając oczywisty fakt, iż może on wpłynąć na pogorszenie się słuchu, powoduje także, że organizmowi znacznie trudniej jest odpocząć i zapaść w głęboki sen, co wpływa na narastające problemy, związane z chronicznym zmęczeniem, stresem i drażliwością. Co więcej, większa anonimowość mieszkańców wzmaga częstotliwość występowania zachowań przestępczych, takich jak kradzieże, pobicia czy włamania. Poza tym nawet najpiękniejsze i najbardziej przemyślane parki nie zastąpią nam kontaktu z naturą i obcowania z prawdziwą przyrodą.

Czy więc jesteśmy skazani na te wszystkie niedogodności w zamian za pewną wygodę, jaką niesie ze sobą zamieszkiwanie obszarów wysoce zurbanizowanych? Niekoniecznie. Decydując się na nocleg w Międzygórzu, będziemy mieli okazję poznać, że możliwe jest życie w ustronnym i zacisznym miejscu, nie tracąc jednocześnie aktywnego połączenia z cywilizacją. Ta malownicza wioska leży w obszarze województwa dolnośląskiego w Sudetach Wschodnich. Mieści się na wysokości ponad 500 metrów n.p.m. Znajdziemy tam wiele niesamowitych zabytków, ciekawych szlaków turystycznych oraz świetnie zorganizowanych obiektów wypoczynkowych. Dzięki bezproblemowemu dojazdowi z Bystrzycy Kłodzkiej lub Domaszkowa nie musimy się również martwić jakimikolwiek problemami komunikacyjnymi. Komfortowe noclegi pomogą nam poczuć się w Międzygórzu jak w domu. Niezwykle trafnym wyborem będzie tutaj Villa Tina, oferująca bezpłatny internet, przestronne i eleganckie pokoje oraz schludną łazienkę. Dodatkowo do dyspozycji gości została oddana sala bilardowa, taras i biblioteka. Nie warto się dłużej zastanawiać, tylko skorzystać z zaproszenia, jakie wysyła Międzygórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>