Letni urlop w Sianożętach

Standard

Sianożęty są niedużą miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim. Ich największym atutem jest szeroka plaża, na której każdego roku wypoczywa wielu turystów chcących spędzić urlop w spokojnej, lecz jednocześnie oferującej sporo atrakcji miejscowości. Sianożęty są oddalone o zaledwie kilka kilometrów od Ustronia Morskiego, który można zaliczyć do grona najbardziej atrakcyjnych miejscowości polskiego wybrzeża.

Najciekawsze atrakcje Sianożęt i okolic

Rzecz jasna miejscem najchętniej odwiedzanym przez turystów jest plaża. To właśnie na niej najwięcej czasu spędzają wszyscy wczasowicze. Plaża w Sianożętach jest piaszczysta i szeroka, umożliwia zatem nie tylko całodzienne opalanie się, czy zażywanie kąpieli, lecz również grę w siatkówkę czy inną zabawę zespołową. Osoby, które chciałyby przejść się po molo powinny wybrać się do pobliskiego Ustronia Morskiego. Po kilkunastominutowym spacerze można dotrzeć do tej lubianej przez wczasowiczów miejscowości i wybrać się na przechadzkę po pomoście, którego długość przekracza 100 m. Na tych, którzy lubią wycieczki rowerowe czekają wypożyczalnie sprzętu. Godnym rozważenia pomysłem jest wybranie się do oddalonego o kilka kilometrów Kołobrzegu, w którego okolicy można podziwiać najstarsze polskie dęby. Liczący blisko 800 lat Bolesław oraz młodszy o 160 lat Warcisław zasługują na uwagę nie tylko ze względu na wiek, lecz również przez wzgląd na swoje gabaryty – wysokość obydwu drzew przekracza 30 metrów. Warto udać się także do samego Kołobrzegu, gdzie również można przespacerować się po molo. Sposobem na miłe spędzenie czasu wydaje się również wyjście na tamtejszą latanię morską i podziwianie panoramy miasta z jej szczytu. Ciekawą opcją może być również odbycie przejażdżki czołgiem lub wozem pancernym, a następnie posilenie się prawdziwą wojskową grochówką. Po powrocie do Sianożęt można wybrać się do tamtejszej stadniny koni i tam wziąć lekcje jazdy konnej.

Gdzie szukać zakwaterowania

Jak widać Sianożęty oraz pobliskie miejscowości pełne są różnorodnych atrakcji, warto zatem wybrać się do tego miejsca. Wcześniej jednak należy zadbać o znalezienie bazy noclegowej. Dobrym pomysłem jest poszukanie zakwaterowania przez internet na przykład poprzez wpisanie frazy noclegi Sianożęty. W tej urokliwej miejscowości można znaleźć noclegi na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>