Karpacz – górska miejscowość z historią

Standard

Górska miejscowość w Sudetach Zachodnich
W województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim znajduje się górska miejscowość Karpacz. Jest to miasto w Sudetach Zachodnich, znane przede wszystkim z najwyższej góry Karkonoszy – Śnieżki. Karpacz położony jest w dolinie rzeki Łomnicy, uważany jest za miejscowość idealną pod względem turystyczno-wypoczynkowym. To doskonałe miejsce dla osób, które kochają wypoczynek na świeżym powietrzu, w Polskich górach.

Atrakcje w Karpaczu
Karpacz to centrum wypoczynku i turystyki. Znajduje się tu wiele zabytków, które warto zobaczyć odpoczywając w tej miejscowości. Do najbardziej znanych można zaliczyć Świątynię Wang. Jest to budynek z niezwykłą historią. Wybudowany został w Norwegii w miejscowości Vang. Ze względu na zły stan techniczny budynku oraz wysokie koszty utrzymania, został sprzedany królowi pruskiemu Fryderykowi Wilhelmowi IV. W XIX wieku budynek dotarł w częściach do Karkonoszy, gdzie został odbudowany i trochę zmieniony. Sama historia Świątyni jest bardzo ciekawa dlatego warto ją poznać. Budynek ten znajduje się na szlaku prowadzącym na Śnieżkę.

W Karpaczu warto odwiedzić również wiele innych miejsc. Na ulicy Kolejowej znajduje się Muzeum Zabawek, które spodoba się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Rodziny z dziećmi powinny udać się do Parku Bajek, gdzie można spędzić cały dzień, poznając liczne atrakcje przygotowane przez park. Obowiązkowym punktem wycieczki powinno być również Miasteczko Western City w Ściegnach, nieopodal Karpacza.

W Karpaczu można również zobaczyć Dziki Wodospad, zaporę nad Łomnicą i Skocznię Narciarską Orlinek. Jako miasto himalaistów, Karpacz posiada również Skwer Zdobywców, gdzie zobaczyć można odlane w brązie odciski butów najbardziej znanych himalaistów.

Zimą, Karpacz to doskonałe miejsce dla osób, które lubią wypoczywać na stokach. Wszyscy, którzy kochają sporty zimowe z pewnością będą zachwyceni przygotowanymi profesjonalnie stokami i wyciągami. Są dobrze oświetlone, dlatego zjeżdżać można przez większą część dnia. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla początkujących narciarzy, jak i tych zaawansowanych. Gotowością na przyjęcie turystów mogą pochwalić się, o każdej porze roku, również właściciele noclegów i hoteli Karpacza. Co ważne, do większości z nich można dojechać komunikacją miejską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>