Góra Gradowa i Hewelianum

Standard

Znamy Gdańsk jak własną kieszeń. Za każdym razem jednak, kiedy znajdziemy się w tym mieście, odnajdujemy atrakcje, które robią na nas niesamowite wrażenie. Tym razem stało się podobnie. Wylądowaliśmy w okolicach Góry Gradowej, która jest świetnym punktem widokowym na cały Gdańsk. Góra ma 46 metrów wysokości, z samego szczytu rozpościera się widok na Port Gdański i Starówkę. Cała okolica usytuowana jest nieco na uboczu co daje poczucie odosobnienia. Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł odpocząć z dala od tłumów i upajać się pięknymi widokami – polecamy tę okolicę i znajdujące się tutaj obiekty noclegowe (meteor-turystyka.pl).

Od 2000 roku na szczycie Góry Gradowej, wznosi się Krzyż Milenijny obwieszczający trzecie tysiąclecie. U stóp punku widokowego, spacerować można ciekawymi szlakami i dojść do Centrum Nauki Hewelianum. Jest to nowoczesne miejsce interaktywno-naukowe, przedstawiające wystawy dotyczące fizyki, matematyki, chemii i biologii. Hewelianum to muzeum doświadczeń, w którym znajdują się wystawy interaktywne dotyczące przede wszystkim energii, siedmiu kontynentów świata, łamigłówek. Pokazuje jak wygląda Laboratorium Pana Kleksa czy historia Góry Gradowej na przełomie dziejów. Warto zwrócić uwagę na wystawę dotyczącą energii tradycyjnej i odnawialnej. Zanieczyszczenie ziemi z perspektywy kosmosu czy też drugie życie po śmieci, to tylko jedne z wielu wystaw znajdujących się w Muzeum Hewelianum. Wystawa "Dookoła świata" trwająca 80 minut ukazuje ziemię z perspektywy 7 kontynentów. Dla osób lubiących matematykę, wystawa dotycząca łamigłówek będzie wspaniałą atrakcją. Każdy kto chce zobaczyć ile to jest milion i jak tak naprawdę wygląda twierdzenie Pitagorasa, powinien odwiedzić Centrum Edukacyjne Hewelianum. To wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>