Cisna – idealne miejsce na wypoczynek

Standard

Cisna jest to mała wieś leżąca na Podkarpaciu w Bieszczadach [wikipedia]. Miejscowość liczy sobie około 450 osób na stałe tam zameldowanych i jest ona sklasyfikowana jako uzdrowisko. Wieś ma dość długą historię w dziejach Polski, ponieważ została założona w XVI wieku przez rodzinę Balów, a następnie przechodziła z rąk do rąk aż w końcu trafiła w ręce ojca Aleksandra Fredry. Fredro mając świadomość leżącej tutaj rudy żelaza otworzył tu hutę, dzięki której produkował przyrządy rolnicze i był bardzo bogaty. Miejscowość ta jest zlokalizowana pomiędzy dużymi wzniesieniami, co też może skutkować w kiepskiej łączności z siecią komórkową. Istnieje tutaj stacja przekaźnikowa, która umożliwia w miarę normalną łączność ze światem zewnętrznym.

Miejscowość jest praktycznie odcięta od świata, więc jeżeli kiedyś tu trafimy w szalejącej zamieci nie starajmy się jechać do domu. Miejsc do noclegu tutaj nie brakuje [meteor-turystyka.pl]. Istnieje tutaj dużo gospodarstw agroturystycznych, prywatnych kwater oraz jeden hotelik. Wyjazd do tej miejscowości to bardzo dobra decyzja dla osób, które chcą przebywać trochę sami i uwolnić się od ciągłego hałasu nadjeżdżających samochodów. Koszt noclegu w tej miejscowości zależy głownie od terminu, na jaki chcielibyśmy ten pokój wynająć, jednak najprawdopodobniej ceny wahają się od 30 do 60 złotych za dobę.Tutejsze tereny pozwolą nam zażyć wreszcie świeżego powietrza, którego w przeciętnym mieście w środkowej części Polski bardzo często brakuje.

One thought on “Cisna – idealne miejsce na wypoczynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>