Ciekawe wakacje dla małych podróżników – Ustka dla dzieci

Standard

Wakacje to czas odpoczynku zarówno fizycznego jak i psychicznego. Zazwyczaj wybieramy się na nie całymi rodzinami, zabierając ze sobą swoje małe pociechy. Nikomu chyba nie trzeba mówić, iż dzieci bywają kapryśne i marudne, zwłaszcza te małe. Jak zatem zorganizować czas na urlopie, aby uniknąć bądź możliwie mocno zminimalizować to, co często się zdarza? Czym zająć dziecko, które znudziło się już zabawą na polskiej plaży? W naszym pięknym kraju znajduje się masa atrakcji dla pociech. Oferującą bogaty pakiet doznań dla dzieci miejscowością jest bez wątpienia Ustka. Jesteśmy na plaży. Opalamy się, pływamy, budujemy zamki z piasku z najmniejszymi członkami rodziny, popijamy zimne napoje oraz wyciszamy się obserwując fale i wsłuchując się w szum morza. Nierzadko jednak spotykamy się z tym, iż nasze pociechy zaczynają się po pewnym czasie nudzić. Zapewnijmy im więc masę atrakcji w przepięknej nadmorskiej miejscowości, jaką jest Ustka.

Jeśli maluch łaknie wrażeń, warto zabrać go do tutejszych muzeów. Ustka oferuje nam ich kilka, jest to między innymi Muzeum Ziemi Usteckiej, prezentujące wystawę dotyczącą historii miasta oraz nieistniejącej już teraz stoczni. Zobaczymy w nim między innymi strój kąpielowy z początku XX wieku. Nie powinniśmy pomijać także Muzeum Minerałów oraz Muzeum Chleba. W pierwszym spotkamy się ze skamieniałościami, minerałami oraz prastarymi muszlami z całego świata, a także będziemy mieli okazję zobaczyć odlew szkieletu dinozaura i to w naturalnych rozmiarach! Muzeum Chleba natomiast oferuje nam zabytkowe pamiątki związane z piekarnictwem oraz zobaczyć możemy m.in. przedwojenny automat do sprzedaży cukierków. Kto by się tym nie zachwycił?

Małych podróżników bez wątpienia powinniśmy zabrać do Bunkrów Baterii Bluchera. Znajdują się one po zachodniej stronie Ustki, można je zwiedzać samodzielnie bądź z przebranym w historyczny strój przewodnikiem, który na pewno zrobi spore wrażenie na dzieciach.

Pociech nie powinna ominąć także taka atrakcja jak latarnia morska, z której będą one miały widok na całą Ustkę oraz morze, a także obejrzą w niej wystawę bursztynów. Latarnia ta uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Przystankiem, którego nie można pominąć będąc z maluchami na wakacjach w Ustce jest bez wątpienia park linowy "Na Wydmie", dostarczający nam niezapomnianych wrażeń. Czy jest jednak dziecko, które nie lubi gier? Bardzo wątpliwe. I na to znajdzie się rozwiązanie w Ustce. Salon gier jest uruchamiany co roku w "Promenadzie" i można ręczyć, że dostarczy wielu wrażeń całej rodzinie.

Po aktywnym spędzaniu czasu pora na odpoczynek. Zrelaksować się można w usteckim kinie przy wspólnie wybranym filmie. Dzień pełen wrażeń. Kto by się nie zmęczył? Pora więc wrócić do hotelu. Ustka oferuje nam szeroki wachlarz noclegów do wyboru [meteor-turystyka.pl]. Możemy przebierać w domkach letniskowych, apartamentach, ośrodkach wczasowych, pokojach gościnnych czy nawet domach willowych. Miasto na pewno nie zawiedzie nas, jeśli chodzi o spokojne spędzenie nocy. Będąc z dziećmi na wakacjach warto pomyśleć o wynajęciu czegoś w dogodnej lokalizacji, aby uniknąć marudzenia pociech w drodze powrotnej. Nie będziemy mieli z tym trudności, gdyż ta nadmorska miejscowość oferuje takich opcji naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>