Ciechocinek – Park Zdrojowy

Standard

Ciechocinek to znana z pewnością każdemu nazwa miejscowości uzdrowiskowej. Jej dobroczynny dla zdrowia charakter został rozsławiony w całej Polsce i nie tylko. Każdego roku przyjeżdżają tutaj tysiące kuracjuszy pragnących podreperować zdrowie, ale i turystów pragnących odpocząć w idealnych do tego warunkach. Rozliczne atrakcje turystyczne Ciechocinka nikomu nie pozwolą na nudę. Znajdujące się tutaj zabytki zadowolą miłośników pięknej architektury, a na lubujących się w aktywnym wypoczynku czeka kilka szlaków turystycznych pieszych i jeden rowerowy.

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną oraz znakiem rozpoznawczym tej urokliwej miejscowości jest tutejszy Park Zdrojowy, który za sprawą projektu Hipolita Cybulskiego powstał pod koniec dziewiętnastego wieku. Oczywiście na przestrzeni lat wprowadzano tutaj rozmaite zmiany i obecnie park ten różni się nieco od pierwotnie utworzonego, jednak zamysł pozostał ten sam. Kilka lat po ukończeniu budowy parku, powstała w nim pijalnia wód. Autorem jej projektu był natomiast Edward Cichocki. Poza pijalnią wód, Park Zdrojowy w Ciechocinku posiada kilka jeszcze innych punktów rozpoznawczych, takich jak na przykład fontanna Jaś i Małgosia czy też muszla koncertowa, w której organizowane są liczne imprezy. Poza wspomnianymi elementami zabudowy, Park Zdrojowy dysponuje wspaniałą i unikatową roślinnością. Szacuje się, iż na chwilę obecną znajduje się w nim ponad 140 gatunków różnorodnych roślin, wśród których niektóre okazy stanowią unikaty. Są to na przykład rośliny pochodzące z odległych zakątków świata, ale również znajdujący się tutaj pomnik przyrody dąb szypułkowy, którego wysokość na chwilę obecną sięga ponad 22 metrów, szerokość natomiast prawie 4.

Popularna baza noclegowa Ciechocinka to głównie uzdrowiska, gdzie zarówno osoby pragnące podreperować zdrowie, jak i turyści mogą spędzić czas wolny. Nie są to jednak jedyne dostępne tutaj noclegi. Ciechocinek dysponuje również hotelami i pensjonatami wysokiej klasy, gdzie bardziej wymagający klienci mogą spędzić czas. Na terenie miasta i w jego okolicy znajdują się również prywatne kwatery i apartamenty czy gospodarstwa agroturystyczne. Baza gastronomiczna Ciechocinka również zaspokoi potrzeby najbardziej nawet wybrednego podniebienia, nie brakuje tutaj bowiem wykwintnych restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>