Bogactwo Świnoujścia do zobaczenia

Standard

Świnoujście to letnia miejscowość chętnie wybierana przez wczasowiczów. Miasto jest położone na kilkudziesięciu wyspach, a największe z nich to: Uznam, Wolin i Karsibór. Będąc na miejscu możemy swobodnie podróżować pomiędzy nimi za pośrednictwem promu, co już przyczynia się do podniesienia atrakcyjności tego miejsca.  

Warto zaznaczyć, że ze względu na bogatą ofertę noclegową w Świnoujściu oraz piękną nadmorską okolicę coraz więcej jest osób, które przyjeżdżają tu w okresie letnim. Rezerwując swój pobyt odpowiednio wcześniej nie musimy martwić się brakiem miejsc. Świnoujście ma szeroko rozwiniętą bazę noclegową, która pomieści wiele przyjezdnych osób.  

Oczywistą zaletą tego miejsca jest jego położenie. W Świnoujściu możemy cieszyć się niezwykle szeroką plażą, na której z pewnością znajdziemy miejsce do leżakowania. Bałtyckie kąpiele ochłodzą każdego nawet w największy upał. 

Chcąc poznać bliżej tę wyjątkową okolicę oraz jej zabytki, powinniśmy udać się do latarni morskiej. Jej wyjątkowość stanowi wysokość. Jest to bowiem najwyższa latarnia morska na polskim Wybrzeżu oraz jedna z najwyższych w Europie. Została ona wybudowana w 1854 roku i oczywiście możemy ją zwiedzić. Jest to jednak nie lada wyzwanie, aby wejść na górę musimy pokonać blisko 300 schodów. Warto jednak podjąć ten wysiłek, bo widok z góry zachwyci każdego. 

Będąc na miejscu nie można nie odwiedzić Wolińskiego Parku Narodowego. W parku znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych, dzięki którym nasz spacer będzie niezapomnianym przeżyciem. Szczególnymi walorami parku jest najpiękniejszy odcinek polskiego Wybrzeża wraz z licznymi klifami. Można stwierdzić, że to wręcz bajkowe miejsce, warte uwiecznienia na fotografii. 

Promenada w Świnoujściu również zachęca do spacerów. Latem odbywają się tu rożne wydarzenia kulturowe. Przy promenadzie znajduje się wiele ławeczek, na których można usiąść i chwilę odpocząć. Nadmorskie miejscowości od zawsze cieszą się dużym powodzeniem, jeśli chodzi o wybór miejsca na wakacyjny wyjazd. Tak samo jest w przypadku Świnoujścia. 

One thought on “Bogactwo Świnoujścia do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>