Atrakcyjne Międzywodzie i okolice

Standard

Idealne wakacje? Dlaczego nie w Międzywodziu? To świetna miejscowość wypoczynkowa, położona na wyspie Wolin, która sprawi, że poczujesz się wyjątkowo zrelaksowany, zregenerujesz swoje siły, połączysz przyjemne z pożytecznym i będziesz mógł plażować do woli. Nie bez powodu jest to miejsce często wybierane zwłaszcza przez tych, którzy uwielbiają wypoczynek nad wodą, na świeżym powietrzu, lubią prowadzić zdrowy i aktywny styl życia. Często miejscowość ta jest wybierana również przez rodziny z dziećmi w różnym wieku, a także zorganizowane grupy przyjaciół. Na wyspie Wolin żaden dzień nie jest taki sam, dzieje się tak wiele, że ani się obejrzysz, a Twoje wakacje tutaj miną jak jeden dzień.

Międzywodzie położone jest na skraju uroczego, niesamowitego Wolińskiego Parku Narodowego. Park ten znany jest z występowania rzadkich okazów zarówno flory, jak i fauny – zanim pojawisz się tutaj, zaopatrz się w dobrą lornetkę, nawet jeśli nie jesteś na co dzień pasjonatem ornitologii, bo będzie co obserwować. Na obszarze wyspy znajdują się siedliska orła bielika, który utożsamiany jest z symbolem polskości, występują też gatunki roślin wpisane na listę gatunków zagrożonych wyginięciem. Międzywodzie jest niewielkie, poza sezonem teren wsi zamieszkuje ledwo około 700 mieszkańców, jednak duże doświadczenie i narastający ruch turystyczny mają wpływ na to, by baza noclegowa była tutaj systematycznie powiększana. Co roku ten region wybierany jest przez tysiące turystów – a tylu urlopowiczów nie może się przecież mylić, prawda? Noclegi w nadbałtyckim Międzywodziu należą do najczęściej wybieranych, cieszą się niezwykłą popularnością, a ich cena jest dość zróżnicowana. Jednak – na wakacjach nie ma co oszczędzać. Ważne, by nasze zakwaterowanie zapewniało nam wszystko, co konieczne do pełnego wypoczynku.

Również okolice Międzywodzia mają nam wiele do zaoferowania. Wystarczy wybrać się do pobliskich Międzyzdrojów, w których atrakcji turystycznych nie zabraknie turystom niezależnie od wieku. Należy zwrócić uwagę na niewielką różnicę w nazwach tych dwóch miejscowości – może być to z początku dość mylące, zanim się przyzwyczaimy. Niedaleko położony jest też Kamień Pomorski, w którym również czeka na nas wiele atrakcji takich jak labirynt, starożytne machiny wojenne czy Dworek von Kleista. W tym regionie nie sposób się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>